POŠTOVNÉ OD 69Kč !!!

 U objednávek

nad 1.000Kč POŠTOVNÉ ZDARMA

  

Expedice na výdejní místa ZÁSILKOVNY jsou omezeny váhou a rozměrem zásilky - více info v Obchodních podmínkách.


 

 Z důvodu stěhování části skladu vyprodáváme vybrané položky s výraznými slevami !

 


 

 

Podle zákona o evidenci tržeb jsme povinni vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň jsme povinni zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Tržby evidujeme v běžném režimu.

 

 

 

  1. Úvod
  2. NÁŠ BLOG »
  3. Jak předcházet nachlazení
Jak předcházet nachlazení

Podzim s sebou přináší nejen krásně zbarvené listí, ale také zvýšený výskyt respiračních onemocnění. Pálení a škrabání v krku, ucpaný nos, bolesti hlavy, únava, horečka - nachlazení dokáže pořádně potrápit dospělého, natož malé děti. Jak můžeme dětem pomoci sami?

 

Místnost, kde malý pacient leží, je třeba pravidelně větrat, dejte však pozor na průvan. Když se miminku obtížně dýchá, pomůže také zvlhčení vzduchu a snížení pokojové teploty.

Co rozhodně pomáhá?

„Nezapomínejte ani na pitný režim. Zejména u nekojených dětí je třeba dbát na pravidelný přísun tekutin. Kojené děti kojte tak často, jak to vyžadují. Zajistěte dětem lehkou stravu bohatou na vitaminy a minerály, do jídla je však nenuťte“, připomíná fyzioterapeutka Mgr. Martina Karasová.

Využít také můžete aromaterapii, kombinace eukalyptu, tea tree oil a levandule působí blahodárně na uvolnění dýchacích cest. Používejte však pouze 100% přírodní oleje a silice.

Co způsobuje kašel?

Kašel se u malých dětí většinou vyskytuje proto, že se v horních cestách dýchacích se tvoří nadbytek hlenu, který se musí dostat ven. U dětí, které ještě neumí smrkat, hlen který nevyteče nosem, stéká do nosohltanu a do hrtanu, a dráždí ke kašli. U kojených dětí navíc obtížné dýchání činí potíže se sáním mléka. Na odsátí rýmy lze použít odsávačku, buďte však ke křehké dětské sliznici šetrní, odsávejte pouze krátce.

Jak usnadnit dýchání?

"Dýchání dětem usnadní také zvýšená poloha hlavy a hrudníku, hleny pak mohou volně odtékat. Nepodkládejte však přímo hlavu polštářem, vhodnější je umístit pevný klín pod matraci nebo pod prostěradlo", radí Mgr. Karasová.

Jak si poradit s teplotou?

Nachlazení často doprovází i zvýšená tělesná teplota nebo horečka. Teplota mezi 37°a 38°C je pouze zvýšená, není třeba ji nějak srážet, protože pomáhá startovat imunitní systém a umožňuje mu optimálně pracovat. Dbejte však na dostatečný příjem tekutin a sledujte stav dítěte. Teplota v místnosti by neměla být vyšší než 21°C, často větrejte a dítě zbytečně nepřehřívejte teplým oblečením či přikrývkami.

Za horečku se považuje tělesná teplota přesahující 38°C. Pediatři doporučují snižovat tuto tělesnou teplotu léky proti horečce. S úspěchem lze použít také zábaly nebo koupel ve vodě o jeden stupeň chladnější než je tělesná teplota dítěte. Teplotu vody snižujte postupně, nedávejte tedy dítě přímo do chladné vody.

Dobré rady na závěr

I když to není snadné, snažte se i v rámci rodiny chránit před další nákazou. Dbejte na hygienu a kýchající a kašlající členy rodiny k miminku vůbec nepouštějte nebo použijte roušku.

Pokud se příznaky nachlazení objeví u dítěte mladšího 3 měsíců nebo se jedná o horečku u malých dětí, konzultujte vždy s lékařem. Návštěvu pediatra neodkládejte, ani pokud má dítě problémy s dýcháním, rýma nebo kašel trvá déle než 10 dní nebo si dítě stěžuje na bolest uší, případně pokud si mladší dítě na uši často sahá. Pokud si nejste stavem dítěte jistí, vždy jděte raději k lékaři.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz